Burak Türkyılmaz Kimdir?

1983 Bursa doğumlu olan Burak Türkyılmaz, 2003 yılında Yabancı Dil Ağırlıklı Süper Lise’nin ardından 2008 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. 2017 yılında Beykent Üniversitesi Lisanüstü Eğitim Enstitüsü İnsan Kaynakları ve Örgütsel Değişim Yüksek Lisansını “Türkiye’de Şirketlerdeki Personel Memnuniyeti ve Personel Devir Hızı İlişkisi” konulu tezi yazarak bitirdi.

İnsan kaynakları alanında çalışmaya 2008 yılında SidRe Desing & Furniture şirketinde İnsan Kaynakları Uzmanı pozisyonu ile başladı. Seçme ve yerleştirme, organizasyonel gelişim, eğitim/geliştirme ve özlük süreçlerini yürüttü.

2009 yılında Koç Holding Demirdöküm A.Ş. şirketinde İnsan Kaynakları Uzmanı pozisyonu ile başladığı pozisyonda 2,5 yıl sonunda İnsan Kaynakları ve İdari işler Müdürlüğü pozisyonuna atanarak, toplamda 6,5 yıl Koç Holding bünyesindeki Demirdöküm A.Ş.’de görev yapmıştır. Kurumun hedef ve stratejileri doğrultusunda,İnsan Kaynakları süreçlerinin yürütülmesi ve planlaması süreçlerini yönetmiştir.

2015 yılında Heta Isı A.Ş. şirketinde 7 aylık süreçte, İnsan Kaynakları Yönetim Danışmanlığı yapmıştır. Danışmanlık sürecinde yeni kurulan şirketin,tüm insan kaynakları süreçlerinin oluşturulması, organizasyonun yapısının oluşturulması, stratejik plan ve hedeflerin oluşturulması süreçlerini tamamlamış ve gerekli tüm eğitimler verilerek, danışmanlık görevini tamamlanmıştır.

2015 Temmuz-2020 Temmuz olmak üzere toplam 5 yıl,Global Sumitomo Chemical şirketine bağlı Sumika Polymer Compunds Turkey şirketinde Ülke İnsan Kaynakları / İd. İşl. ve IT Müdürü olarak görev yapmıştır. Ayrıca 2018 yılında “Sumika Eğitim Akademisi” yapısını oluşturmuş ve organizasyona dahil etmiştir.2020 yılında Sumika Akademi uygulamalarını online platforma taşımış ve Sumika E-Magazine hayata geçirilmiştir.Kurumun hedef ve stratejileri doğrultusunda, Türkiye şirketlerindeki İnsan Kaynakları sistemlerinin ve süreçlerinin yürütülmesi ve planlanması süreçlerini yönetmiştir.

2020 Ekim tarihinden günümüze kadar Rollmech Automotive San.ve Tic.A.Ş.çatısı altındaki (Rollmech Engineering Gmbh,Pressmech Progressive,Demetal A.Ş,Rollpanel A.Ş.,Azimech Bilişim A.Ş.,Asmadan A.Ş,Bursalama A.Ş.,MKP A.Ş.) şirketlerinin Grup İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapmaktadır.Kurumun hedef ve stratejileri doğrultusunda,İnsan Kaynakları süreçlerinin yürütülmesi,planlaması ve geliştirilmesi süreçlerini yönetmektedir.

2008 yılından beri profesyonel iş hayatı içinde, İş dünyası ve İnsan Kaynakları Yönetimi konusunda yazılı ve görsel basında birçok eğitim, konferans, sempozyum, dergi ve etkinlikte aktif olarak yer alarak, entellektüel sermaye olarak tabir edilen İnsan Kaynakları’nın, daha verimli ve sürdürülebilir olması için çalışmalarına devam etmekte ve tecrübelerini paylaşmaktadır.